Jubileusz organizacji UEG – Paryż 2018

Organizacja Union der Europäischen Gerüstbaubetriebe (UEG), zrzeszająca europejskie izby, stowarzyszenia i firmy rusztowaniowe, świętuje w tym roku 10. rocznicę powstania. Jubileuszowe Walne Zgromadzenie UEG odbyło się 12 października w Paryżu i było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności i wytyczenia celów na lata następne.
Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Na kolejną kadencję wybrany został dotychczasowy skład Prezydium: Martin Angele ze szwajcarskiej organizacji SGUV nadal będzie pełnić funkcję Prezesa organizacji, a panowie Robin James z NASK (Wielka Brytania) i Geir Gule z SEV (Norwegia) Wiceprezesów. Do UEG przyłączyła się w tym roku organizacja rusztowaniowa z Bułgarii BGC w charakterze członka pełnego oraz jako członkowie gościnni firmy KERO GmbH+Co.KG, Turner Access Ltd oraz HAKI AB. Po obradach odbyło się spotkanie Grupy Roboczej, podczas którego omawiano m.in. postęp prac nad przewodnikiem dotyczących ryzyka zawodowego.
Podczas oficjalnej części jubileuszowej nie zabrakło wspomnień i przypomnienia historii organizacji oraz życzeń na przyszłość. W spotkaniu brali udział zaproszeni goście:  Christel Davidson z organizacji SBS oraz Alban Maggiar z UEAPME.
Polską Izbę Gospodarczą reprezentował na obradach Roman Rogoziński, członek Zarządu PIGR oraz dyrektor Izby Dagmara Tyc.

Delegacja PIGR podczas obrad Walnego Zgromadzenia