Panel dyskusyjny UEG w Kolonii

W dniach 06-07.06.2018r. w Kolonii w Niemczech odbyło się spotkanie robocze organizacji UEG (Union der Europäischen Gerüstbaubetriebe), której Polska Izba Gospodarcza Rusztowań jest członkiem.
W pierwszym dniu odbył się panel dyskusyjny współorganizowany przez SBS (Small Business Standards). Na wstępie spotkania odbyły się przemówienia organizatorów i gości – w tym reprezentanta z ramienia Komisji Europejskiej. Dyskusje podzielono na dwie sesje:
- rewizja norm technicznych w ramach działania Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego – Komitetu Technicznego TC53 (tymczasowy sprzęt roboczy),
- wymiana stażystów w ramach programu „Erasmus Plus” – standardy szkoleń w Europie.
Drugiego dnia spotkania komisja ds. regulacji europejskich UEG konturowała prace nad broszurą „Ocena ryzyka zawodowego”. Polemika dotyczyła formy drugiej części opracowania, tj. kart zagrożeń dla montera rusztowań.
PIGR reprezentował dr inż. Piotr Kmiecik.