Spotkanie instruktorów szkoleniowych w Dortmundzie

W dniach 5-6 września odbyło się w Dortmundzie zorganizowane przez Union der Europäischen Gerüstbaubetriebe (UEG) spotkanie instruktorów szkoleniowych. Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań reprezentował Marcin Poprawa z firmy Job Transfer.

Podczas spotkania przedstawiciel każdego z krajów członkowskich organizacji UEG prezentował system szkolenia monterów rusztowań i kadry rusztowaniowej funkcjonujący w jego kraju. Omówione zostały między innymi takie zagadnienia, jak obowiązujące wymogi prawne związane ze szkoleniami, długość i forma szkolenia, zakres merytoryczny czy też możliwość kontynuacji dokształcania. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia centrum szkolenia monterów rusztowań Bildungszentrum Hansemann w Dortmundzie.

Szczegółową relację z wydarzenia oraz przebiegu dyskusji opublikujemy w najbliższym numerze kwartalnika „Rusztowania”. Zapraszamy do lektury!

Fot. Marcin Poprawa