Aktualności

Ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji

W dniach 6-9 marca w Szczyrku odbyły się XXXIII Ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji, których organizatorem był Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Gliwicach, przy współpracy Oddziałów w Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie.

Tematem przewodnim konferencji były Konstrukcje Żelbetowe. Warsztaty te rozpoczęły nowy, czteroletni cykl poświęcony "Innowacyjnym i współczesnym rozwiązaniom w budownictwie". Wykłady i dyskusje poświęcone zostały współczesnym zagadnieniom kształtowania, projektowania i wykonawstwa konstrukcji żelbetowych. Omówione zostały m.in. takie zagadnienia jak: nowoczesne systemy mocowań do konstrukcji żelbetowych, projektowanie konstrukcji z uwzględnieniem trwałości, BIM w zastosowaniach do konstrukcji żelbetowych, konstrukcje zespolone - rozwiązania, zasady obliczeń oraz rusztowania robocze. Referat nt. rusztowań roboczych wygłosił dr inż. Piotr Kmiecik, ekspert PIGR.

Jednym z Patronów Merytorycznych Warsztatów był wieloletni członek PIGR - firma PERI, która w ramach warsztatów wystąpiła z prezentacją poświęconą Kratownicom VRB - innowacyjnym rozwiązaniom PERI dla budownictwa infrastrukturalnego.

Tradycyjnie warsztatom towarzyszyły stoiska wystawiennicze firm i przedsiębiorstw, związane z główną tematyką konferencji.« powrót