Aktualności

Projekt edukacyjny: Rusztowania są OK!

Z przyjemnością informujemy o kontynuacji projektu edukacyjnego „Rusztowania są OK!”, którego realizację Izba rozpoczęła w marcu tego roku. Ideą tego projektu jest organizacja spotkań edukacyjnych młodzieży szkół budowlanych z przedstawicielami środowiska branżowego. Misją Izby jest przekazanie młodzieży wiedzy technicznej i zwiększenie świadomości w zakresie funkcjonowania rusztowań w budownictwie oraz zapoznanie z potencjalną ścieżką zawodową, dla firm natomiast takie spotkania to możliwość budowania marki w świadomości przyszłych potencjalnych pracowników lub klientów.

Tym razem spotkaliśmy się z Uczniami klas I i III Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Za inicjatywę i współpracę przy realizacji projektu serdecznie dziękujemy nauczycielowi przedmiotów zawodowych – budowlanych, Pani Renacie Bis. Uczniom natomiast dziękujemy za miłe przyjęcie i zaangażowanie w zajęcia. Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań podczas spotkania reprezentowała Dagmara Tyc.

Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z bezpiecznym funkcjonowaniem rusztowań. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia podstawowych informacji, dotyczących np. rodzajów rusztowań oraz podstawowych komponentów rusztowaniowych. Omówione zostały również takie zagadnienia, jak: środki ochrony zbiorowej, czynności, których użytkownicy rusztowań nie mogą samodzielnie wykonywać, kwestie związane z kontrolą rusztowań czy też uprawnieniami zawodowymi w branży. Uczniowie mieli też okazję dokonać prostych obliczeń obciążeń użytkowych, przedyskutować na konkretnych przykładach błędy montażu i eksploatacji oraz otrzymali informacje o możliwościach zawodowych i potencjalnej ścieżce rozwoju zawodowego w branży rusztowaniowej.

Wierzymy, że działania o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym, podejmowane wspólnie z przedstawicielami środowiska pracodawców, mają ogromne znaczenie dla przyszłego bezpieczeństwa pracy dzisiejszej młodzieży, a dodatkowo dają młodym ludziom możliwość pogłębienia wiedzy technicznej oraz informacje pomocne w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Firmy i szkoły zainteresowane współpracą w zakresie realizacji projektu zapraszamy do kontaktu z naszym biurem - chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy szczegóły realizacji projektu.
_______________________________________________________________________________________________________

Dziękujemy Partnerowi II edycji projektu, firmie Rew-Ton producentowi certyfikowanych rusztowań warszawskich, obiektów małej architektury, odbojnic przemysłowych oraz ogrodzeń i balustrad, kompleksowo obsługującej budowy w zakresie dostawy i montażu oferowanego asortymentu.


« powrót