Aktualności

Relacja z targów BUDMA

Przez cztery dni Poznań był centrum branży budowlanej i nie trzeba chyba dodawać, że to za sprawą Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbyły się w dniach od 4 do 7 lutego. W pawilonach podzielonych tematycznie, firmy z różnych dziedzin prezentowały swoją ofertę, w tym wiele nowości, a wśród wystawców nie zabrakło oczywiście producentów rusztowań. Spośród członków naszej Izby prezentowały się firmy:
- Krause Sp. z o.o.
- Olan Sp. z o.o.
- PIONART
- plettac Distribution Sp. z o.o


Nie zabrakło również sprzętu Partnera PIGR – firmy GEDA, który można było zobaczyć na stoisku HIGH-TECH Sp. z o.o.
Targom towarzyszyło Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future – dwudniowa dyskusja o inwestycjach oraz stanie i perspektywach rozwoju rynku budowlanego, a w szczególności o nowych technologiach i trendach, zmianach prawnych i podatkowych, zarządzaniu procesem budowy i priorytetach rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 r.

W pierwszym dniu wydarzenia odbyła się konferencja Państwowej Inspekcji Pracy oraz Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie „Buduj Bezpiecznie. Nadzór i prewencja na budowach”. W trakcie tego wydarzenia nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Buduj bezpiecznie 2019”, który po raz pierwszy miał swój szczebel ogólnopolski. Zwycięzcami zostały firmy ADAMIETZ Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o. oraz Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp.k. Nagrody wręczyli Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy oraz Jacek Leczkowski, Prezydent Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W części merytorycznej konferencji uczestnicy wysłuchali wystąpień prelegentów. Jakub Chojnicki, Dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli Głównego Inspektoratu Pracy omówił działalność nadzorczo-kontrolną Państwowej Inspekcji Pracy w branży budowlanej. Kolejne wystąpienie dotyczyło dobrych praktyk sygnatariuszy Porozumienia, a przedstawił je Koordynator Porozumienia, Michał Wasilewski. Ostatni z prelegentów, Mirosław Leszczyński, starszy inspektor pracy, specjalista z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, przedstawił doświadczenia z realizacji konkursu „Buduj bezpiecznie”. Konferencję zakończyła dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem pracy na budowach.Kolejne targi BUDMA odbędą się w dniach 2-5 lutego 2021 r., a my już dziś bardzo serdecznie Państwa zapraszamy!

 


« powrót