Rusztowania robocze i ochronne. Użytkowanie – odbiór – nadzór

Z przyjemnością informujemy o premierze długo oczekiwanej książki "Rusztowania robocze i ochronne. Użytkowanie – odbiór – nadzór.", autorstwa Piotra Kmiecika, Dariusza Gnota, Elżbiety Nowickiej-Słowik, Roberta Jurkiewicza oraz Marcina Brajzy, wydanej przez PWN przy współpracy z PIGR.

Pozycja ta obejmuje szeroką tematykę, z którą w określonym stopniu powinni być zaznajomieni wszyscy mający styczność z rusztowaniami w życiu zawodowym: projektanci, monterzy, osoby nadzorujące montaż oraz przekazujące rusztowanie do eksploatacji oraz użytkownicy. Autorzy książki, opierając się na swoim bogatym doświadczeniu w branży rusztowań oraz przepisach i normach, w sposób czytelny i zarazem szczegółowy poruszają szereg ważnych zagadnień: opisują rodzaje rusztowań oraz ich klasyfikację, obowiązujące w Polsce przepisy regulujące funkcjonowanie rusztowań oraz normy techniczne i dyrektywy europejskie. Szczegółowo omawiają rusztowania – od zagadnień związanych z obciążeniami działającymi na konstrukcję, przez posadowienie, stężanie i kotwienie, aż do poszczególnych elementów oraz dodatkowych elementów wyposażenia. Poruszają również aspekty związane z bezpieczeństwem oraz omawiają rolę i odpowiedzialność nadzoru. W książce zamieszczony został również słownik terminologii branżowej.

Książkę zamówić można w naszym biurze - więcej informacji tutaj.

Zapraszamy do lektury!