Aktualności

Śląska Rada ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie

8 maja 2026 r. Elżbieta Nowicka-Słowik, przedstawicielka Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań i Deskowań, uczestniczyła w wyjazdowym posiedzeniu Śląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy, zorganizowanym na terenie budowy Śląskiego Interdyscyplinarnego Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Spotkanie otworzyli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Rady - Arkadiusz Antonik – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Prawnych oraz Tomasz Golis – Zastępca Przewodniczącego Śląskiej Rady, podkreślając znaczenie współpracy instytucji i uczestników procesu budowlanego w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa pracy.
Część merytoryczną rozpoczęła nadinspektor pracy z OIP Katowice, Anetta Ranosz, prezentując podsumowanie działań prewencyjnych i promocyjnych prowadzonych w sektorze budownictwa w 2025 r. Następnie Kierownik Budowy, Marek Pańszczyk, omówił postęp prac oraz zastosowane rozwiązania technologiczne i organizacyjne na terenie inwestycji. W dalszej części przedstawiciel firmy NDI i Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Jarosław Kopeć, zaprezentował cele i inicjatywy podejmowane w ramach Porozumienia na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy.

Po prezentacjach uczestnicy wizytowali plac budowy, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej aktualnych wyzwań i dobrych praktyk w obszarze bezpieczeństwa pracy. Podkreślono potrzebę dalszego rozwijania działań prewencyjnych, edukacyjnych oraz wymiany doświadczeń między podmiotami zaangażowanymi w proces budowlany.

Udział Izby w takich inicjatywach pozwala wzmacniać świadomość i standardy bezpieczeństwa w zakresie funkcjonowania rusztowań i deskowań, kluczowych dla bezpiecznej realizacji prac budowlanych.

 
fot. Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

data publikacji: 15.05.2026
 


« powrót