Aktualności

4Insulation i Heat not Lost

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, której Polska Izba Gospodarcza Rusztowań była patronem, odbyła się w tym roku w ośrodku wystawienniczym Targi Kielce, w dniach 27-28 lutego. Wydarzenie skierowane było do profesjonalistów z dziedziny izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, konserwatorów instalacji oraz osób kształcących się w zawodzie.

W pierwszym dniu targów odbyła się IV już edycja Konferencji Naukowo-Technicznej Heat not Lost, której organizatorami były Stowarzyszenie POWEER – Polska Organizacja Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju oraz Targi Kielce. Konferencja podzielona była na trzy panele tematyczne:
I Wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji.
II Poprawa efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych.
III Izolacje instalacji przemysłowych.

W trzecim panelu tematycznym referat o temacie „Szkolenia nowych kadr jako forma walki z brakiem specjalistów. Korzyści płynące z podnoszenia kwalifikacji pracowników” wygłosiła Zuzanna Bieńkowska z firmy STE Global Protection, będącej członkiem naszej Izby.

W konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników reprezentujących głównie branże: produkcyjną, ciepłowniczą, chemiczną oraz odlewniczą.

A poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie tegorocznej edycji targów słowami przedstawicielki jednego z wystawców - firmy STE Global Protection:
„Tegoroczna edycja targów 4INSULATION to czwarta już tego typu impreza, skupiająca świat izolacji i przemysłu, w jednym miejscu.
Gospodarzem tegorocznego wydarzenia, okazały się Targi Kielce. Impreza miała miejsce w dniach 27-28 luty i towarzyszył jej szereg przedsięwzięć branżowych.
Łącznie w targach 4INSULATION i ENEX wzięło udział 105 wystawców. Decyzja o przyłączeniu izolacji do tematyki energetyki i odnawialnych źródeł energii okazała się strzałem w dziesiątką. Targi zostały bowiem odwiedzone przez blisko 6000 gości. Takiego wzrostu organizator się nie spodziewał, co nas bardzo cieszy. Spotkaniom towarzyszyła bardzo miła i wręcz „energetyczna” atmosfera.”
Zuzanna Bieńkowska, STE Global Protection


Zuzanna Bieńkowska podczas prezentacji referatu
Fot. Targi Kielce

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Fot. Targi Kielce

 


« powrót